Iskolánkról a Váci Tankerületi Központ "Edukanyar" újságában.

Sikeres, programdús volt a szeptember a Földváryban

Jól indult a tanév a Váci Földváry Károly Általános Iskolában.

A számos program mellett nem kellett sokat várni az első sikerekre.

Versenyek, eredmények:

Szept. 21-én a Váci Mobilitási Hét alkalmából rendezett „Tour de Vác” kerékpáros környezetvédelmi versenyen iskolánk csapata a dobogó legmagasabb fokán, az első helyen végzett. Megelőzve az összes váci iskola és több vidéki iskola csapatát is.
Ezt követően 2 nap múlva a Pest megyei Diákolimpia keretében Ügyességi és váltófutó csapatbajnokságot rendeztek Albertirsán, ahol a hetedik és nyolcadikos fiú csapatunk magasugrásban 3 helyezést ért el. A szintén hetedik és nyolcadikos lánycsapatunk pedig 4. helyen végzett.

Büszkék vagyunk versenyzőinkre!

Mesenap:

Iskolánkban a korábbi hagyományokhoz híven, idén is megünnepeltük szeptember 30-án, a Magyar Népmese Napját.
A jeles napot nagy készülődés előzte meg. Korosztályonként más és más feladatot kaptak a gyermekek. A játékos vetélkedők rejtvényeket, kirakós feladványokat, találós kérdéseket, mese feladatlapokat, mozgásos tevékenységeket (célbadobás, mókás járások, mesealakok utánzása) tartalmaztak, sőt még rajzversenyt is hirdettünk.
Ezen a napon minden gyermek jól érezte magát, lelkesen dolgoztak az izgalmas feladatokon, jutalmul és emlékül pedig valamennyien mese aranyérmet vihettek haza.
Öröm volt látni a gyerekek csillogó szemeit, miközben nem is sejtették, hogy tudásuk is játékosan gyarapodott.

Pályaorientációs nap:

Felső tagozatosaink számára változatos programokat kínáltunk a Pályaorientációs napon.
Az 5. és 6. évfolyamosok rendkívül érdekes előadáson vettek részt, amit egyik tanulónk szülője tartott „Kamasz panasz kozmetikus szemmel”. A kozmetikus anyuka felhívta a figyelmet a helyes bőrápolásra, ezen kívül néhány tanuló arcmaszkot kapott, valamint többféle krémmel ismerkedhettek meg az érdeklődő gyerekek.
Ezután került sor a „Szakmák játékos sorversenyére” és „Szakma kvíz”-re a tanulók nagy örömére.
7. a osztályos tanulóink a Zollner Elektronik Kft üzemében voltak gyárlátogatáson.
A 7. t osztályosok pedig a Váci Polgármesteri Hivatalt ismerhették meg volt tanáruk, Inotay Gergely alpolgármester úr kíséretében.
A 8. évfolyamosok pályaorientációs kérdőívek kitöltésével kezdték a napot. Ezt követően volt diákjaink adtak számukra tájékoztatást a váci középiskolákról, a középiskolai életről. Egy volt diákunk a katonaságot, a katonai tanulmányokat mutatta be jelenlegi diákjainknak. Végül az iskolai szociális segítő munkatársak előadását hallgathatták meg Magyar Egészségügyi Szakdolgozó Kamara megbízásából, melynek célja az egészségügyi szakmák népszerűsítése volt.

A tanulók elmondása szerint nagyon hasznos, érdekes volt ez a nap. Mi pedig bízunk abban, hogy a sokféle szakma megismertetésével megkönnyítjük majdani pályaválasztásukat.

Pályaorientáció 1
Pályaorientáció 2