Váci Földváry Károly Alapítvány

2600 Vác, Nagymező utca 14.

Adószám: 18660654-1-13

A Földváry Károly Alapítvány 1990-ben jött létre, s azóta egyre sikeresebben működik. Alapító okirata 1990. október 24-én készült, s a Cégbíróság 1991. január 16-án vette nyilvántartásba. Alapítói az iskola igazgatója, tantestülete, szülői munkaközössége. A kuratórium szükség szerint tartja üléseit. A 2003. évben végzett pénzügyi ellenőrzés az alapítvány működését szabályosnak ítélte meg. Az alapítvány kezelőszervezete a kuratórium elnöke és 5 fő kuratóriumi tag.

Az Alapítvány célja – Célkitűzés
A korszerű oktatási eszközök és módszerek bevezetése, meghonosítása, a kor követelményeinek megfelelő szemléltetőeszközök, felszerelések korszerűsítése, a sport és kulturális tevékenység, tanulmányi versenyek támogatása.

Események
A legutóbbi farsangon a szülők és a kollégák részére jótékonysági bált szerveztünk, melynek nagy sikere volt, és emellett alapítványunk számára jelentős bevételt hozott. Ugyancsak bevételt hoz a hagyományosan megrendezésre kerülő Földváry Gála, melyen diákjaink irodalmi, zenei vagy táncprodukcióval lépnek fel.
Nagy könnyebbséget jelent a hátrányos helyzetű tanulók részére az évek óta bevált és jól működő alsó és felső tagozatos nyári táborok részvételi díjához az alapítvány által nyújtott támogatás, illetve a költség teljes megtérítése. Volt, hogy rendkívül kedvező áron téli dzsekikhez jutott iskolánk, melyeket az alapítvány jóvoltából térítésmentesen a 20 leginkább rászoruló tanuló részére adtunk át.
Alapítványunk 2004-ben közhasznú minősítést kapott. A 2004-es esztendő szeptembertől alapítványunk kuratóriumi elnökének és tagjainak személyében változás történt. A megújult kuratórium vezetésével folytatódik – remélhetőleg még hatékonyabban az alapítványi tevékenység.

Támogatások, támogatók
Alapítványunk 1996-tól az szja 1%-ára jogosult, melyet a fenti célokra fel is használ. Az szja támogatás a szülők, a kollégák és egyéb magánszemélyek befizetéséből képződik. A pénzeszközök felhasználását illetően a kuratórium határozatokat hoz.
Az eddigiekben főbb támogatóink voltak: Citibank, Davon Kft., Vác Városi Kábel Tv, Tigáz, HC Computer, DDC Kft., DMRV.