„Folytassátok, ameddig lehet.” ( Deme László)
2022. március 12-én került sor a XXV. Országos Anyanyelvi Napra, melyre a határon innen és túl működő „Beszélni nehéz” szakkörök kaptak meghívást. A rendezvénynek a budapesti Baár-Madas Református Gimnázium adott helyet. Természetesen a mi iskolánk is részt vett a találkozón és a versenyeken Kurdi Csabáné szakkörvezetővel. Az ünnepélyes megnyitó után Kerekes Barnabás , mint házigazda vezette a nyelvi versenyek színhelyére a gyerekeket.
Nyelvi csapatjátékon Gladics Z. Bálint, Sándor Dorka és Szilágyvári Adrián vett részt a 7.t osztályból.
Helyesírásból Kádasi Bence (7.t) 2. helyezést szerzett.
Kiejtésjelölésen Vígh Zsombor (7.t) lett 3.
Szépkiejtési versenyen pedig Mosoni Fanni (8.a) szerzett 3. helyet.
Különleges ebéddel, jókedvűen zártuk a napot.

Országos anyanyelvi nap